Dlaczego urzędnicy NIE ponoszą kary za wydawanie złych decyzji…

  • 3
  •  
  •  
  •  
    3
    Udostępnienia

Beata ChaczkoMinęło 7 lat od chwili założenia Anglojęzycznego Przedszkola Niepublicznego w Polkowicach. W okresie tym, pomimo wrogich działań, wręcz prześladowań administracji samorządowej, zespół pracowników przedszkola nieustannie pracował i pracuje nad polepszeniem opieki oraz przyspieszeniem rozwoju intelektualnego dzieci, co stanowi absolutny priorytet naszej działalności.

Dochód na jednego mieszkańca w mieście Polkowice wynosi 6967,96 PLN; w mieście znajdującym się na pozycji drugie – Nowym Dworze Mazowieckim, dochód ten wynosi tylko 3658,50 PLN – urzędnicy mają co dzielić!

Kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli w 2013 roku stwierdzająca, że w ponad 90% przedszkoli niepublicznych w Polsce; dotacje wypłacane przez gminy były zaniżane, prawda ta okazała się prawdziwa także w Gminie Polkowice.

Sprawy sądowe dotyczące tej materii wygrałam, Gmina Polkowice zobowiązana jest do wyrównania poniesionych przeze mnie strat, razem z należnymi odsetkami oraz zapłacić koszty sądowe i dodatkowe. Są to poważne kwoty i powstaje retoryczne pytanie: kto za to zapłaci? Odpowiedź jest ogólnie znana; za niekompetencję i złą wolę urzędników zapłacą jak zawsze mieszkańcy Polkowic.

Podczas rozpraw sądowych oraz przesłuchań z całą mocą ujawniła się niekompetencja urzędnicza. Odpowiedzi na zadawane pytania były żałosne, niekompetentne a chwilami komiczne – całkowicie pozbawione treści merytorycznych. Dotyczy to w szczególności Pani Doroty Trzmielewskiej Dyrektorki Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Gminy Polkowice. Trudno się dziwić takiej sytuacji, biorąc pod uwagę, że prawdziwym celem działań części urzędników jest praca w układzie i dla układu, „wycinanie” osób i firm spoza tego kręgu towarzyskiego, oraz „załatwianie” dobrze płatnych etatów dla często niekompetentnych, ale swoich. Urzędnicy ci nie mają już ani czasu ani sił na szkolenia i dokształcanie się w zakresie wykonywanej pracy.

Podczas ostatniej kontroli, przeprowadzonej przez pracowników Kuratorium Oświaty padło stwierdzenie, że porządku i prowadzenia dokumentacji przedszkolnej inne przedszkola mogłyby uczyć się ode mnie. Celem realizowanym przez cały zespół pedagogiczny Anglojęzycznego Przedszkola Niepublicznego w Polkowicach jest: „ przedszkole musi żyć, nie może stać się przechowalnią dzieci podczas nieobecności rodziców”.

Kolorowe ręce

Współpracujemy z wolontariuszami pochodzącymi z różnych stron świata i różnych kultur. Praca wolontariuszy mówiących różnymi językami, według wszystkich badań wpływa w sposób pozytywny na postrzeganie świata i poszerzanie horyzontów umysłowych dzieci. Znacząco zwiększa ich zainteresowanie nauką języków obcych, co może mieć istotny wpływ na ich przyszłość. W przedszkolu realizowany jest bardzo bogaty program zajęć dodatkowych. Organizowane są imprezy okolicznościowe, zabawy językowe, atrakcyjne wycieczki, wyjazdy do kin, teatrzyków itp.

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

Beata Chaczko / www.beatachaczko.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *